Newsy

Niedziela, Kwiecień 7, 2019, 19:53
Misie uszatki, krasnoludki, tygryski i inne bajkowe stworki odwiedziły w dniu 5 kwietnia halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach w ramach drugiej edycji "Spartakiady Przedszkolaków", imprezy , której celem jest promocja sportu wśród najmłodszych mieszkańców gminy Wadowice.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez dyrektor szkoły Mariolę Bryndzę oraz zaproszonych gości, drużyny maluchów z sześciu wadowickich przedszkoli pod opieką wychowawców stanęły w turniejowe szranki, prezentując swoje sportowe umiejętności na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Dopingowani przez rodziców i kolegów zawodnicy mieli okazję poznać w praktyce zasady fair play i poczuć prawdziwego ducha sportu. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy i nagrody.

Zawody miały także na celu promocję otwieranej w Szkole Podstawowej nr 2 od września b.r. sportowej klasy pierwszej o profilu tenisowo-pływackim.

"Dzięki inicjatywie jaką był konkurs "Dzieciaki do Rakiet" postanowiliśmy promować ten sport. Forma jaką przybraliśmy to Spartakiada Przedszkolaków, zaprosiliśmy wszystkie przedszkola z gminy. Mamy nadzieję, że poprzez tego typu inicjatywy dzieci będą przychodziły do nas, do tej klasy sportowej" - mówi organizator imprezy Mariusz Gądor z SP2.

"Zakończyliśmy Spartakiadę, była to druga edycja. Cieszę się, że w tym roku przyciągnęła tak wiele młodych osób, które chcą uprawiać sport.(...) Ta szkoła cieszy się prestiżem, zapraszam wszystkich uczniów, którzy chcieliby spełniać się sportowo i edukacyjnie. Każda inicjatywa sportowa organizowana czy to w mieście czy w powiecie może liczyć na moje wsparcie, ja zawsze chętnie pomogę i wesprę taką inicjatywę" - dodaje radny powiatowy Sebastian Mlak.

Sport to zdrowie, a jak mówi stare porzekadło: "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Jakie przyszłe gwiazdy sportu narodzą się w nowej klasie sportowej? Tego dowiemy się zapewne już za kilka lat.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
K.Ś. (c) TvLive24

Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage